Günlük yaşantımızda, neredeyse her yerde karşımıza çıkabilecek tabelalardır. Sokak, cadde, bina üzerleri, bina içleri, oteller, alışveriş merkezleri, marketler kısacası dönüp baktığımız her yerde, bu tabelalarla karşılaşmamız mümkündür. Bu yönlendirme tabela nedir? Ne işe yarar?

Yönlendirme Tabela Nedir? Neden Kullanılır?

Yönlendirme tabela, adından da anlaşılacağı üzere, iç ve dış mekânlarda, insanları yönlendirerek gidecekleri hedefe kolay ulaşmalarını sağlayan tabelalardır. Yönlendirme tabela nedir sorusunu kısaca, yardımcı rehber olarak da cevaplandırabiliriz. Bu tabelalar harf, rakam, kelime, yön işaretleri veya daha faklı resimlerden ve simgelerden oluşan tabelalar olarak karşımıza çıkabilir. Yönlendirme tabelalarının genellikle, uzun süreli kullanılması amaçlanmaktadır. Bu nedenle de, uzun ömürlü olması için, kaliteli malzemelerden yapılan dayanıklı ürünleri tercih etmelisiniz. Kimi kalitesiz malzemelerden yapılan tabelalar, belirli bir süre sonra paslanma, renk atma, çürüme veya yazısı silinme gibi durumlarla karşılaşabiliyor.

Özellikle de dış mekânda bulunan yönlendirme tabelaları, yağmur, kar, dolu gibi doğa olaylarına ve çarpma, vurma ve kırma gibi insan şiddetine maruz kaldıklarından dolayı, sağlam ve kaliteli olmaları gereklidir. Hammaddelerinde kullanılan malzemeler dayanıklı olmalıdır. Boyası kaliteli olup, her türlü aşınma, yıpranma ve dış etkenlere karşı uzun yıllar rengini korumalıdır. Yazıları iyi kabartılmış ve özenle yazılmış olmalı ki, ömrü de uzun olsun. Yönlendirme tabelalarında, en önemli öge, üzerlerindeki yazı ve işaretlerdir. Bu yazı ve işaretler herhangi bir nedenden dolayı silindiğinde ise tabelaların hiçbir önemi kalmaz. Firmamız bu konuda büyük bir titizlikle çalışarak, yılların verdiği deneyim ve tecrübe sayesinde, sizlere en kaliteli, en dayanıklı tabelaları sunmaktadır.

WC Yönlendirme Tabela

Dışarıda birçok yerde karşımıza çıkabilecek olan ve oldukça önem taşıyan tabelalardır. Genellikle kalabalık ortamlarda kullanılan bu tabelalar, tuvaletin yönünü belirterek, kolaylıkla ulaşmanızı sağlar. İnsanoğlunun en temel ve en önemli ihtiyaçlarından bir tanesi, tuvalet  ihtiyacıdır. Hemen her gidilen yerde gözler tuvalet arar. Büyük alışveriş merkezlerinde, hastanelerde, okullarda, sinemalarda, camilerde, petrollerde, restoranlarda özellikle kalabalık ortamlarda, hem karışlık yaşanmamasına, hem de yolunuzu kolay bulmanıza yardımcı olan tabelalardır.

Wc yönlendirme tabela, genellikle sade hazırlanmış tabelalardır. Erkekler için hazırlanan tabelada, bay yazısı ve erkek figürlü resim yer alır. Bayanlar için olan tabelada ise, bayan yazısı ve bayan figürlü resim yer alır. Bazı yerlerde ise, engelli vatandaşlarımız için ayrı, özellikleri ve kullanımı kolay tuvaletler yapılmıştır. Bu tuvalet tabelaları ise  ayrı bir figürle tasarlanmaktadır. Bizler bu tür wc tabelalarının yapımında, müşterinin isteği doğrultusunda hareket ederek, istenilen renk, boyut ve figürde tabelalar yapmaktayız.

Bina İçi Yönlendirme Tabela

Bina içlerinde bulunan ve yönlendirilmemizi sağlayan tabelalardır. Bir kapı numarası da yönlendirme, bir isim de yönlendirme tabelası olarak adlandırılmaktadır. Bina içi yönlendirme tabela yine karışıklığın önlenmesi için oldukça önemlidir. Herhangi bir resmi kuruma veya avukatlık bürosu gibi binalara gittiğinizde, daha ilk girişte bu tabelalarla karşılaşırsınız. Hangi bölüm nerede, kaçıncı katta? Bütün kat ve oda bilgileri ayrıntılı olarak ilk girişteki büyük ayrıntılı tabelada yer alır. Bizler, işinde eğitimli ve uzman çalışanlarımızla, istediğiniz her türlü tabelayı yapmaktayız.

Yönlendirme Tabelası

Firmamız sadece yönlendirme tabelası değil, aklınıza gelebilecek her türlü tabela yapımında kaliteli, hoş görünümlü ve uygun fiyat listesi ile ilk sırada yer almaktadır. Yönlendirme tabela işleriniz için, sizi mutlaka ofisimize bekliyoruz. Referanslarımız, daha önce işlerini yapıp, birlikte çalıştığımız, müşterilerin memnuniyetleridir. Yapmış olduğumuz tabela çalışmaları örneklerine web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Yönlendirme tabelalarını, kullanılacak olduğu bina yada alana uygun olarak tasarlıyoruz. Tasarımcılarımız renk uyumluluğunu, tabelanın boyutunu göz önüne alarak, en uygun ve düzgün görselli tabelalar çıkarmaya özen gösterirler. Kalitenin yanı sıra, görünüm ve estetiklikte oldukça önemlidir. Bu tabela işlemlerimizde, kimi zaman bizler tasarımını yaparken, kimi zamanda, müşterimizin tasarladığı şekilde uygulayarak sonuca ulaşıyoruz. Tamamen sizin zevkinize, isteğinize kalmıştır.

Yönlendirme Tabelaları

Basit bir şey gibi görünse de, bu yönlendirme tabelaları kullanımı, yaşantımız için oldukça önemlidir. Hem karışıklığı önlemek, hem zamandan tasarruf sağlamak için ve aynı zamanda da olası aksiliklerin yaşanmaması adına oldukça faydalıdır. Firmamız yönlendirme tabela yaptırmak isteyenler için hizmet vermektedir. Siz isteyin, bizler en güzel ve kaliteli şekilde tasarlayıp sizlere sunalım.

Yönlendirme Tabelası Örnekleri

Günlük yaşantımızda şöyle bir kafanızı kaldırıp, dikkatle  baktığınızda, her yerde yönlendirme tabelası örnekleri görmeniz mümkündür. Bir caddenin ismi, bir sokağın numarası, site adı, hangi blok olduğu, nereye hangi yönden gidileceği hepsi bu tabelalara birer örnektir. Hiç bilmediğiniz bir şehre gezmeye gideceksiniz. Bu yönlendirme tabelalarını takip ederek, gideceğiniz adrese kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ne kadar yolunuz kalmış? Yolda herhangi bir aksilik var mı? Bu ve bunun gibi sorulara da yine tabelalar sayesinde cevap bulabilirsiniz.

Yönlendirme Tabelası Fiyatları

Tabela fiyatları, tabelanın büyüklüğüne, kullanılan malzemenin kalitesine, fazla işçilik gerektiren süslemelere göre farklılık gösterir. Piyasada reklamı yapılan çok ucuz yönlendirme tabelası fiyatları sizleri yanıltmasın. Ederinden çok daha uygun fiyata yapılan tabelalar, yapımında kalitesiz ham maddeler kullanıldığı için, kısa ömürlü olurlar ve belirli zaman sonra, özelliklerini kaybederek, kullanılamaz hale gelirler. Ucuz diyerek aldanıp yaptırdığınız tabelalar, sizlere çok daha pahalıya mal olur. Firmamız, en kaliteli ürünler kullanarak, malzemeden değil, emekten kısarak sizlere hem kaliteli, hem de uygun fiyatlı ürünler sunmaktadır. Kalite asla tesadüf değildir. Kaliteden ödün vermek istemiyorsanız, her türlü yönlendirme tabelaları siparişi için sizleri ofisimize bekleriz.

Yönlendirme Tabela Örnekleri

Firmamızda, yüzlerce çeşit daha önceden yapmış olduğumuz yönlendirme tabela örnekleri mevcuttur. Diğer yazılarımızda da belirttiğimiz gibi, ulaşmak istediğiniz hedefe kolaylıkla gitmenizi sağlayacak, bir bakıma rehber olarak nitelendirdiğimiz her türlü tabelalar, yönlendirme tabelalarına örnek olarak gösterilebilir. Şehirlerarası otobanlarda bulunan büyük levhalarda buna bir örnek, küçük bir apartmandaki acil çıkışı da yine yönlendirme tabelasına örnek olarak gösterilebilir.

İç Yönlendirme Tabelaları

Yol, cadde, sokak gibi dış mekânda bulunan tabelaların yanı sıra, birde bina içlerinde bulunan  yönlendirme tabelaları bulunur. Bu tabelalar, bina içerisindeki rotanın belirlenerek, karışıklık yaşanmasını önler. Bu tabelalar, binanın içerisinde olup, gerekli uygun yerlere monte edilerek, yönlendirmeyi sağlarlar. Çeşitli binaların içerisinde bulunan numaralandırmalar, acil çıkış, wc, mescit, mutfak, yönetim, kantin gibi bu tür tabelalarda, yine gitmek istediğiniz yer konusunda size yardımcı olacağından dolayı, yönlendirme tabelası olarak adlandırılırlar.

İç Mekân Yönlendirme Tabelaları

İç mekânlarda yönlendirmeyi sağlayan tabelalardır. İç mekân yönlendirme tabelaları, binaların içerisinde yer alan ve sizleri yönlendirerek, işlerinizi daha çabuk ve kolay bir şekilde yapmanızı sağlayan tabelalardır. En basit bir örnekle açıklayacak olursak, örneğin bir hastaneye gittiniz, muayene olacaksınız. Etrafta hiç tabela veya yönlendirme yok. Resmen kaos yaşanır, hiçbir işinizi halledemezsiniz. Hangi bölüm hangi katta? Hasta kabul neresi? Doktorların odaları nerede? Röntgen nerede çekiliyor? Herkes, her şey birbirine girmiş olur. Şimdilerde baktığımızda yönlendirme tabelaları ile kaçıncı katta ne var, hangi oda hangi doktora ait, danışma nerede, kan alma, tahlil odası vb. gibi durumlarda çok önemlidir.  Tamamen bu yönlendirme tabelaların yardımı ile istediğiniz odayı kolaylıkla bulur ve işlemlerimizi de karışıklık olmadan yaptırmış olursunuz.

Yönlendirme Tabelaları Fiyatları

Günlük yaşantılarımızda hayatımızı kolaylaştıran yönlendirme tabelaları fiyatları, kullanılan malzemenin kalitesine, tabelanın boyutuna, kalınlığına veya emekli oluşlarına göre farklılık göstermektedir. Firmamızda her bütçeye ve zevke uygun yüzlerce çeşit model mevcuttur. Kaliteyi ucuza satın almak istiyorsanız, yılların verdiği tecrübeyle, kaliteli ürünlerimizle ve uygun fiyatımızla, sizler için hizmet vermekteyiz.

Yönlendirme Tabela İletişim

Her türlü iç mekân, dış mekân, cadde, sokak yönlendirme tabelaları için iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz. Örneklerimizi görmek ve bizi yerimizde ziyaret etmek isterseniz, firmamıza ulaşmanız yeterli olacaktır.